The Witcher: Enhanced Edition

%100

The Witcher: Enhanced Edition - Türkçe Yama ile efsanenin doğuşuna tanık olun ve bu Witcher deneyimini tamamen kendi dilinizde yaşayın!

The Witcher: Enhanced Edition – Türkçe Yama ile efsaneye tanık olun.

The Witcher, ahlaki belirsizliğin hüküm sürdüğü karanlık bir fantezi dünyasında geçen bir rol yapma oyunudur. İyilik ve kötülük arasındaki çizgiyi parçalayan oyun, taktik-derin, gerçek zamanlı bir savaş sistemi dahil ederken hikaye ve karakter gelişimini vurgular. The Witcher, Rivialı Geralt ol ve dünyanın kontrolü için mücadele eden güçler tarafından dokunan bir entrika ağına yakalan. Zor kararlar verin ve sizi benzeri görülmemiş olağanüstü bir hikayeye sokacak bir oyunda sonuçları ile yaşayın.

Bir efsanenin başlangıcı. İlk Witcher oyunu ve onu tamamen kendi dilinde deneyimleme fırsatı. The Witcher: Enhanced Edition – %100 Türkçe Yama ile Geralt ile uzun bir serüvene atılacağız. Bu efsaneye tamamen yerelleştirilmiş bir şekilde tanıklık edeceğiz.

The Witcher: Enhanced Edition – %100 Türkçe Yaması ile yerelleştirilmiş oyun deneyiminizde Geralt ve onun hikayesini size aktarıyor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Unutmayın, Witcher oyunları bir efsanedir ve onu ne kadar anlaşılır kılarsak o kadar keyifli bir deneyim yaşayacaksınız.

The Witcher: Enhanced Edition – Türkçe Yama İndir

Yeni Maceralar – %100
Arayüz ve Altyazılar – %100
Kitaplar ve Notlar – %100

The Witcher: Enhanced Edition Kurulumu

Kurulum dosyasını yönetici olarak çalıştırmanız ve kurulum ekranında oyunun kurulu olduğu dizini göstermeniz yeterlidir.

The Witcher: Enhanced Edition Hakkında

 • – Oyunda kullanılan sistem gereği dil satırlarının büyük bir bölümü oyun kayıtlarınızın(save game) içerisine işlenmektedir, yeni dil satırlarının mevcut kayıtlı oyunun üzerine işlenmesi söz konusu değildir. Türkçe dil satırlarının oyuna yansıması için yeni bir kayıt açmanız gerekmektedir.
 • – Yama güncellendiğinde yapılan değişikliklerin oyuna yansıması yine aynı şekilde yeni kayıt açmanızı gerektiriyor.
 • – Yama ile bitirdiğiniz oyunun kayıt dosyalarını devam oyunlarıyla kullanabilirsiniz, oyuna yeni bir dil eklemek bu noktada sıkıntı çıkarmıyor.

Detaylı Türkçe Yama Kurulumu

 • – Kurulum dosyasını “Yönetici olarak Çalıştır” seçeneği ile başlatarak dosyaların düzgün bir şekilde diskinize kopyalanmasına izin verin. Aksi durumda kurulum tamamlandı uyarısı alsanız dahi dosyalar diske yazılamayabilir.
 • – Kurulum oyunu otomatik olarak Türkçeleştirecek, problem çıkması durumunda oyunun arayüzünden Türkçe seçeneği aktif edebilirsiniz.
 • – Kurulum esnasında oyunun kurulu olduğu dizini otomatik olarak bulamazsa oyuna ait Launcher.exe dosyasının bulunduğu klasörü elle gösterin ve kurulumu devam ettirin.
 • – Yama oyunun Enhanced Edition adı altındaki tüm sürümleriyle uyumludur. SteamGOGDVD kutulu vs. (Director’s Cut Edition da dahil) Yama çok eski bir sürümle kullanılmaya çalışıldığında karşılama ekranı dışındaki tüm içerik özgün dilde kalıyor, yani Türkçeleşmiyor. Yamayı kurmadan önce oyunun sürümünü kontrol edin.
 • – Kısa hikayelerden oluşan Yeni Maceralar arşivi oyunun kurulu olduğu dizinin dışında yer almaktadır. Kurulumu yama arşivindeki belirtilen dizine kurmalısınız. Bu arşivin tam olarak Türkçeleşmesi için öncelikle vPreFINAL (anapaket) arşivini kurmayı unutmayın, aksi takdirde yer yer yabancı dildeki metinlerle karşılaşabilirsiniz.
 • – Yeni Maceralar bölümündeki 7 kısa hikayeden yalnızca Tarafsızlığın Bedeli ve Yan Etkiler yapımcı ekip CD Projekt RED tarafından geliştirilmiştir. Kalan diğer içerikleri oyunun hayranları geliştirmiştir. Dolayısıyla yer yer oyunda takılabilir veya oyunun çökmesine neden olabilecek hatalarla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden sık sık kayıt almanız tavsiye edilir.
 • – Oyunu steam üzerinden oynayan arkadaşlar yama arşivinin bozulma ihtimaline önlem olarak oyun için sistem tarafından yapılan otomatik güncellemeleri engellesinler, yani oyunu güncel tut seçeneğini seçmesinler.

Kurulumu kaldırma

 • – Yamayı kaldırmak istediğinizde Program Ekle Kaldır‘dan veya oyunun kurulu olduğu klasörden rahatlıkla kaldırabilirsiniz. Yamayı kaldırdıktan sonra “Backup” klasörünün içindekileri oyunun kurulu olduğu dizine geri kopyalamayı unutmayın. Aksi takdirde modül ve yazı karakterlerinde sıkıntılar yaşayabilirsiniz.
 • – Kaldırma işleminden sonra dosyaların silindiği geri bildirilmiş. Yama oyunun özgün dosyalarına büyük oranda dokunmuyor. Hatalı kurulum yapmadığınız takdirde böyle bir sorun çıkmaması gerekir. Yamayı birkaç kez kurup kaldırdık ve dosyalarımız silinmedi, durum kullanıcı kaynaklı olabilir.
 • – Diğer yapılması gerekenleri yamayla birlikte sunulan bilgi notlarından dikkatlice okuyun…

The Witcher Türkçe Yama Hata çözümü

Yamayı Kaldırdıktan Sonra Oluşan Yazı Karakterlerindeki Sorunun Çözümü
Kurulum arşivi gerekli dosyaları yedek alıyor, lakin yama kaldırıldıktan sonra tekrar eski konumlarına kopyalanmıyorlar. Hâliyle yazılarda sıkıntı çıkıyor. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar yamayı kaldırdıktan sonra oyun klasöründe bulunan “Backup” dosyasının içindekileri oyunun kurulu olduğu dizine atsınlar.

Bir efsunger olarak atıldığınız yolda, efsanenin başlangıcına tanık oluyoruz. Türkçe olarak bu deneyimi yaşamak ayrı bir haz noktası. Witcher Türkçe yaması ile oyunun tamamı yerelleştirilmiş ve sizlerin kullanımına sunulmuştur.

 

Tepkiniz nedir?

Heyecanlı
6
Mutlu
1
Aşk dolu
1
Emin değilim
0
Aptalca
0

3 Yorumlar

 1. görevlerin açıklamaları , nesne isimleri (bazıları hariç) , item açıklamalar (bazıları hariç) hala ingilizce. ben mi kuramadım yoksa %100 türkçe yama değil mi ? onun dışında güzel çeviri, witcherı efsunger diye çevirmeye pek gerek yoktu ama olsun.

  1. Yeni Oyun olarak oynamayı denediniz mi ? Eski save dosyasında türkçe yama tam çalışmayabilir. Ayrıca kurulumu “Yönetici Olarak Çalıştır” özelliği ile yapmalısınız.

 2. Teşekkürler, güzel yama olmuş. Hazır indirimdeyken de oyunu almayanlar alsın eski olsa da hala güzel oyun bence.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Daha fazla:Türkçe Yamalar